Gadijuma bilde
Patversmes
Slokas
Alūksne
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Jelgava
Jēkabpils
Jūrmala
Liepāja
Mežvairogi
Rēzekne
Valka
Ogre
Tukums
Līčos
Jugla
Dzīvnieku biedribas
TUTTI
Ķepu-ķepā
DzīvniekuSOS
Kāmis
Meklēšana
Sākums » 2011 » Aprilis » 6 » Projekts „Pilsētas kaķu dzīve“
1:30 PM
Projekts „Pilsētas kaķu dzīve“
Projekts „Pilsētas kaķu dzīve"

Liela daļa mūsu pilsētas iedzīvotāju ir kaķi - gan tādi, kuriem ir mājas un saimnieks, gan tādi, kuri izmesti vai piedzimuši uz ielas un iztiku meklē atkritumu tvertnēs, pagrabos vai pie cilvēkiem, kas viņus kādā mājas stūrī vai pagalmā baro.


Bieži mēs dusmojamies uz viņiem, jo pavasaros tie skaļi dzied savas kāzu dziesmas, runči iezīmē visus kaktus un stūrus ar riebīgi smakojošu urīnu, kaujas, sakropļo viens otru. Pēc tam kaķenēm piedzimst mazuļi - simtiem mazu, nevienam nevajadzīgu kaķēnu, kas iet bojā zem auto riteņiem, suņu zobos un nežēlīgu cilvēku rokās, slimi, novārguši, ar iztecējušām acīm mirst mūsu māju pagrabos, bēniņos un pagalmos...


Viņi nav radušies no nekurienes – viņi ir radušies no mums. Kaut kur kaut kad pirmais cilvēks izmeta uz ielas lieku kļuvušu kaķeni, kura saulainā marta dienā satika no dzīvokļa pastaigāties izlaistu, labi koptu un spara pilnu runci. Pēc diviem mēnešiem viņai piedzima pirmie seši kaķēni, kuriem katram pēc tam piedzima vēl seši....


Viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem sešu gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu. Nav un nebūs iespējams atrast tiem visiem jaunas mājas, kaut vai tāpēc, ka otrajā un trešajā paaudzē uz ielas dzimuši kaķi vairs nav pieradināmi dzīvei kopā ar cilvēku. Ielas kaķi jau sen vairs nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo nevar eksistēt bez cilvēka. Tā ir jauna suga dabā – pilsētas kaķi. Tā ir realitāte, kas pastāv un kuru nevar izlikties neredzam.


Projekts paredz


Projekts paredz īstenot pasaulē veiksmīgi pielietoto bezsaimnieku kaķu kontroles programmu „noķer-sterilizē-atlaiž”. Sterilizēšana ir operācija, kuras laikā kaķim izņem vairošanās orgānus. Operācija ir vienkārša un kaķis pēc tās ātri atgūstas. Pēc dažām dienām sterilizētos kaķus nogādā iepriekšējās dzīves vietās.


Lai projekts būtu pēc iespējas sekmīgāks, biedrība „Dzīvnieku SOS” aicina piedalīties visus, kuriem rūp mūsu pilsētas četrkājaino iemītnieku dzīve – nogādāt ielas kaķus uz veterināro klīniku programmas „noķer – sterilizē – atlaiž” ietvaros, iepriekš piesakot to pa tālruni: 22027095.


Viena kaķa aprūpe izmaksā vidēji Ls 20 – 25 (kaķenes sterilizācija vidēji no Ls 25 – 30 Ls, runča kastrācija Ls 15 – 25, eitanāzija – 15 – 20 Ls). Projekta īstenotājs - biedrība „Dzīvnieku SOS„ - mēnesī var nodrošināt vidēji 15 – 20 kaķu aprūpi.


Projekta ieguvumi


Programma „noķer-sterilizē-atlaiž” novērš ielas kaķu koloniju palielināšanos, jo nerodas aizvien jauni kaķēni. Sterilizēti kaķi nekaujas, neņaud un neiezīmē teritoriju, to urīns neož. Mazinās arī infekciju risks, jo smagi slimos kaķus humāni eitanazē. Programmas „noķer-sterilizē-atlaiž” īstenošanas rezultātā pilsētā veidosies nelielas skaistu, veselu kaķu kolonijas. Pilsētas kaķi vairs nebūs slogs, bet ikviena pagalma rota.


Projektu īsteno


Dzīvnieku aizsardzības biedrība „Dzīvnieku SOS” sadarbībā fondu „Ziedot.lv" un veterinārajām klīnikām. Ar projektu tiek turpināts 2005.gadā Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupas uzsāktais un fonda „Dzīvnieku drauga fonds” noslēgtais projekts „Pilsētas kaķu dzīve”, ko pārtrauca 2007.gadā, jo līdzekļus programmai „noķer-sterilizē-atlaiž” piešķīra Rīgas dome. Tomēr nu jau vairākus gadus pašvaldības piešķirtais finansējums ir nepietiekams, tāpēc nepieciešama sabiedrības palīdzība, lai labi uzsāktais darbs varētu turpināties.


Tuvāka informācija par fondu  pa tālruni: 22027095 vai e-pastu dzivniekusos@inbox.lv .


Ikviena ieguldījums ir ļoti svarīgs un tādā veidā mēs visi kopā varēsim paveikt daudz vairāk!


Ziedo projektam!


Fonds "Ziedot"


Reģ. Nr 40008078226


Swedbank,


bankas kods: HABA LV 22


konta nr: LV95HABA0551006150241


mērķis: "Pilsētas kaķu dzīve"
Skatījumu skaits: 1203 | Pievienoja: dzivnieki | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieeja
Lietotājs:
Parole:
Izklaide
Horoskopi
Bezmaksas SMS
šī diena vēsturē
Vārda dienas
Spēles
Radio
Online TV
Online spēles
Aptauja
Ar kādu baribu tu baro savu majdzīvnieku?

Rezultāti
Arhīvs
Visas atbildes: 76
Apmeklēt forumu
Nedēļas anekdote
zaķitis iejiet žurnālu veikalā un jautā:jums playboy ir?? pārdevēja:ir! zaķītis,a kaukas krutāks ir?? pārdevēja:ir! trushu audzēšanas rokasgrāmata!!
Draugi
Latvijas Reitingi
Statistika
kopā aktīvi 1
viesi 1
lietotāji 0


www.BANNERI.lvon-line.lv Top Site Statistika - TopSite.lv