Gadijuma bilde
Patversmes
Slokas
Alūksne
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Jelgava
Jēkabpils
Jūrmala
Liepāja
Mežvairogi
Rēzekne
Valka
Ogre
Tukums
Līčos
Jugla
Dzīvnieku biedribas
TUTTI
Ķepu-ķepā
DzīvniekuSOS
Kāmis
Meklēšana
Sākums » 2009 » Decembris » 17 » Ekonomiskā dzīvnieku uzturēšana
8:36 PM
Ekonomiskā dzīvnieku uzturēšana
Ļoti daudzās ģimenēs ir viens vai pat vairāki mājdzīvnieki, kuru uzturēšana prasa gan rūpes, gan zināmus izdevumus. Tā kā līdzekļu ietaupīšana šobrīd gandrīz visiem ir aktuāla, Naudas plānošanas centrs ir apkopojis noderīgus padomus, kā samazināt arī mājdzīvnieku uzturēšanas izdevumus.

"Mājdzīvnieki ir mūsu labākie draugi, un mēs vēlamies tos lutināt. To, ka mums nav žēl tērēties mājdzīvnieku dēļ, redzējām arī pērn Naudas plānošanas centra un GE Money Bank rīkotajā zīmējumu konkursā skolēniem "Kā gudri iztērēt 100 latu", jo vairums bērnu norādīja - viņi saviem mājdzīvniekiem nežēlotu pat lielas naudas summas," stāsta Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja. "Bet tieši tāpat kā mums jāizvērtē prioritātes un jāmaina savi iepirkšanās paradumi, vērts apsvērt, vai lieki netērējam arī mūsu mājas mīluļu vajadzībām. Un jāatceras, ka ne vienmēr mājdzīvnieka laime slēpjas jaunās rotaļlietās vai dārgos našķos."

Naudas plānošanas centrs atgādina, ka jebkuras neplānotas izmaksas var ietekmēt mūsu ģimenes budžetu, tāpēc arī izdevumus mājdzīvnieka uzturēšanai vajadzētu plānot, iekļaujot pie obligātajām ikmēneša izmaksām, piemēram, mobilajā naudas plānošanas rīkā "Naudas kontrolieris".

Ieteikumi, kā samazināt mājdzīvnieka uzturēšanas izmaksas:

Ved savu mājdzīvnieku uz regulārajām apskatēm un profilaktiskajām potēm. Tādā veidā izvairīsies no liekiem tēriņiem, kas var rasties, ja tavs mīlulis būs patiešām saslimis un tam būs nepieciešama reāla ārstēšana un profesionāļa palīdzība.

Ne vienmēr mājdzīvniekam jaunas rotaļlietas vajag iegādāties veikalā. Pašas labākās un iemīļotākās spēļmantas iespējams atrast arī starp dažādiem nevajadzīgiem sadzīves priekšmetiem vai dabā.

Kaut arī mēs vēlamies savam mājdzīvniekam izrādīt vislielākās rūpes, nevajadzētu pārspīlēt arī ar dzīvnieka mājokli, kas nebūt nav lēts. Dzīvniekam ir vienalga, vai viņš dzīvo vienkāršā būrītī vai vairākstāvu "savrupmājā" ar neskaitāmiem tornīšiem, vai viņš guļ tevis gatavotā, siltā guļvietā vai veikalā nopērkamā dārgā pēļu gultā.

Atceries par ekonomiskajiem pārtikas iepakojumiem arī savam mīlulim. Rūpīgi izpēti veikalu piedāvājumu - varbūt dzīvnieku barībā ar vienādu sastāvu ir būtiskas atšķirības cenā tieši zīmola dēļ. Tomēr, pirms mēģini savam mājdzīvniekam piedāvāt ko jaunu, uzreiz neiegādājies lielāko pieejamo iepakojumu - dzīvniekam tā vienkārši var negaršot. Atceries, ka lētāka būs arī sveramā barība - nevajadzēs lieki maksāt par iepakojumu.

Ja tavam mīlulim nepieciešams doties pie vetārsta, izpēti dažādu klīniku izmaksas. Noteikti atšķirsies cenas pilsētas centrā un nomalē. Tāpēc apsver, vai vari aizvest uz klīniku, kas atrodas nedaudz tālāk. Tajā pašā laikā par ietaupīto naudu varēsi iegādāties mīlulim barību, zāles vai kādu citu nepieciešamu lietu.

Nereti vetārsti vizītes laikā var piedāvāt dažādas preventīvas vakcīnas vai preparātus. Tev jāapsver, vai tavam mīlulim tas tiešām vajadzīgs - varbūt tam dzīves laikā ir pilnīgi neiespējami saslimt ar ārsta nosaukto slimību.

Mēģini ik mēnesi atlikt kādu naudas summu arī savam mājdzīvniekam. Ja gadīsies kādi neparedzēti apstākļi un tavam mīlulim būs nepieciešama, piemēram, ārstēšana, iekrātā nauda noderēs.

Savam mājdzīvniekam aksesuārus, kā arī barību, vari lētāk iegādāties internetā. Paskaties piedāvājumus, piemēram, portālā www.izpardosanas.lv.

Ja tavam mīlulim nepieciešami jauni aksesuāri, būrītis vai kas cits, izpēti interneta sludinājumu piedāvājumus. Tur nereti var atrast vajadzīgo par ļoti izdevīgām cenām vai pat iemainīt pret kādu tev vairs nevajadzīgu mantu. Mēģini sev ko noderīgu atrast sludinājumu portālos www.ss.lv vai www.zip.lv. Tikai atceries - lietotas mantas pirms izmantošanas rūpīgi nomazgā, lai izvairītos no slimību pārnēsāšanas.

Tomēr, pirms vispār iegādājies mājdzīvnieku, apdomā, vai varēsi atļauties katru mēnesi to pienācīgi aprūpēt (ņem vērā, ka būs nepieciešami līdzekļi ne tikai pārtikai, bet arī vakcinācijai un, atkarībā no mājdzīvnieka, būrītim, tualetei, pakaišiem, vitamīniem un citām lietām).

Ja tomēr vēlies savā ģimenē jaunu draugu, rūpīgi apsver, vai tev nepieciešams dārgs šķirnes dzīvnieks. Varbūt vari ņemt vienkāršu mīluli, ko noteikti atradīsi bez maksas, piemēram, dzīvnieku patversmēs - turklāt šādi būsi izdarījis labu darbu. Mīluli vari meklēt Juglas suņu patversmē, Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos vai jebkurā citā tev mājām tuvā dzīvnieku patversmē. Sarakstu ar dzīvnieku patversmēm vari atrast šeit: http://www.dzivniekusos.lv/index.php?m=patversmes.

Skatījumu skaits: 498 | Pievienoja: pinka | Reitings: 5.0/1 |
Komentāru kopskaits: 4
2010-01-05 Spam
4. gatis (dzivnieki)
biggrin biggrin biggrin

2009-12-25 Spam
3. eSe (ese_tm)
Tā kā pagari! Pat slinkums lasīt! blink

2009-12-20 Spam
2. gatis (dzivnieki)
No kurienes ņemts raksts? biggrin

2009-12-20 Spam
1. janis kondrats (thegame1)
Virsraksts ir pareiz?

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ieeja
Lietotājs:
Parole:
Izklaide
Horoskopi
Bezmaksas SMS
šī diena vēsturē
Vārda dienas
Spēles
Radio
Online TV
Online spēles
Aptauja
Vai mājaslapā vajadzetu būt rakstitam kas šodien svin vārda dienas?

Rezultāti
Arhīvs
Visas atbildes: 88
Apmeklēt forumu
Nedēļas anekdote
zaķitis iejiet žurnālu veikalā un jautā:jums playboy ir?? pārdevēja:ir! zaķītis,a kaukas krutāks ir?? pārdevēja:ir! trushu audzēšanas rokasgrāmata!!
Draugi
Latvijas Reitingi
Statistika
kopā aktīvi 1
viesi 1
lietotāji 0


www.BANNERI.lvon-line.lv Top Site Statistika - TopSite.lv